Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu qe te shikosh Gjithcka Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM


You are not connected. Please login or register

Poezi Dashurie <3 ;)

2 posters

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Poezi Dashurie <3 ;) Empty Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:50 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

Poezi Dashurie <3 ;) Download-1-150x150

Shpirt me mungon
akoma dhe sot te kujtoj
shpirti im po vajton
se ska pran
dashurin qe kerkon

larg je kete e di
dhe ndoshta me ke
harruar pergjithnji
por un akoma te mendoj

dashurin qe kemi pasur
JO kete se harroj
sot u ben gati 2 vjet
dhe zemra akoma te kerkon

neper endrra te theret
TE DUA me te thon
por jo ti kurrizin e kthen
dhe dashurin ton me se kerkon

e ke harruar pergjithnji
por nuk ka problem moj zemra ime TI
un prap do te te DUA
deri sa te vdes do te ta
them fjalen ….TE DUA

2Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:52 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

Poezi Dashurie <3 ;) Edhe-pse-150x150

Edhe pse ti nuk e di,
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėr ty, ēdo ēast mendon.

Edhe pse ti nuk e ndjen
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėrher tė dashuron.

Edhe pse ti nuk e prek,
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėr Tė ti ekziston.

E do ta shohesh udhės tėnde,
kur nė tė askush s`kalon,
do ta ndjesh prekjen e Tij,
tė shenjtė,plot hirė, e dashuri.

Se veē Ai do tė thėrras nė emer,
kur tė gjithė ta kenė harruar,
se me gjakun e Tij tė shenjtė,
emrin tėnd nė qiellė ka shkruar.

3Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:52 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

~Vetem une e di~Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.

Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.

4Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:53 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

Dashuria

me shpirt te lenduar me zemer te copetuar

me enderra te pa fundme jeta nuk ka mbarimska mbarim vuajtja

ska fund mjerimi lumturia nuk vjen zemra e perlotur qan pa pushim

enderron dite te bukura te cilat nuk vijne enderron dashurine

e cila per ate zemer eshte vetem fjale dhe jo ndjenje

e cila mbizoteron ne cdo zemer dashuria eshte jete pa dashuri

"""" nuk ka jete.................................................

5Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:53 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja

jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse te jetosh ??????????,

mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihesh vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do et ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri

6Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:53 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

JE LARG

Mua vetem nuk me rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Per ty vuaj, ne pambarim


Jam njeri si gjithe bota
kam nje shpirte kam nje lote
kam deshir me te taku
Se larg teje jam qellu
Se ne ty vajz jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Per ty do te vuaj
Deri ne pambarim

7Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:54 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

DESHIRA

E kam nje deshire
Oh sa eshte e thjeshte
Me ti puthe buzet
Tjeter s'kisha deshte

Sa e embel eshte jeta
Sa e embel eshte rinija
Por me e embla
Qenka dashurija

8Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:54 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

TE DUA

Te dua te pres
Nuk dua te vdes
Me ylzit e nates
Une te pershendes

Kujto eren e mali
Kujto eren e lehte
Kujto zemren time
Qe te don per jete

Ah sa nate e lumtur
Ah sa nate e qete
Gjithmon me kujtohesh
Nga ora 12-te

Te dua pa mase
Te dua pa mbarim
Te dua me shume
Se sa shpirtin tim
Te dua ,te dua
Per ty do te vdes
Por ti a me don mua?
Pergjigje po te pres?

9Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:54 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

SI MUNDE

S'kam besuar se me ik si era
S'kam menduar te jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojne te lotojnƐĀ» keta sy
Ne qdo hap ne qdo vend dhe
Ne gjum me bie ndermend
Kur flej
Me duket te kam prane
Kur qeshi me duket me shikon
Kur qaj me duket me pajton
Eja prane meje
Edhe ne vdeksha
Nuk do te harroj

10Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:55 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

KUR TI LEXONI KETO POEZI TE BUKERA MERRNE NJI PALLOM E FSHINI LOTETLeXoJe Kete MeSaZh
Lexo kete mesazh qe del nga shpirti im
e nese me do ruaje si kujtim.
Grise nese s'me do, beje cop e therime,
po bashke me te ta dish ke thyer zemren time.
Nese nje dite do behem hi,
ta dish e dashur jam djegur nga ty.
Une ste kerkoj te me duash shume,
por te pakten cerekun nga sa te dua un

11Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:55 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

TE DUA
Te dua o shpirti im! Te dua o SyN Te dua sa oqeani me thellesi! Te dua sa qielli me kaltersi! Te dua ylli im me i shndritshem! Te dua misterja ime me e mahnitshme! Te dua s'kam dashuruar kurre! Te dua si gruaja qe do nje burre! Te dua sa qmenduria! Te dua me shume se gjithesia! Te dua te me besosh! Te dua qe te me dashurosh! Te dua nen henen me vezullime! Te dua nen dritat me shkelqime! Te dua me ndjenjen me te madhe! Te dua edhe me merzi apo halle! Te dua sa kurre s'ta them dot! Te dua me shume se qdo gje ne bote! Te dua me qdo dashuri! Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume! Te dua pafundesisht si nje rryme! Te dua edhe me shume se vetja ime! Te dua o shprese me mendime! Te dua por mos trego! Te dua, I love You, Te dua o diell rrezearte! Te dua o hyjni e paster! Te dua e me ty jam ne dashuri! Te dua se ti vetem me sjell lumturi! Te dua me shume se kedo! Te dua dhe te dashuroj! Te dua oh Zot sa te dua, sepse vetem ti je ne bote per mua! Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj, sepse vetem me ty ne kete JET ...............................une mund te jetoj! Te dua dhe per ty Enderroj! Te dua, por edhe te adhuroj! Te dua sepse me do edhe ti! Te dua o e vetmja imja dashuri!

12Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:56 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

NATES HENES YJEV
Nates dicka i tregoj
se nje vajze e dashuroj
i tregoj sa shume e dua
dhe se di a me do ajo mua
Ri i qet me thote hena
mos u mundo
Ri i qete me thone yjet
ajo te do
Po ai valle
c'po mendon
besomeni mua
se une ate shum e dua

13Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:56 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

- Vetem ti -
Mbi detin e qete lunnduronte nje flete mbi te ish shkruar "Te dua per jete" Po se besove, puth buzet e mia qe te kuptosh se c'eshte dashuria. Te dua aq sa me do ti mua, dhe do te dua gjersa te tretem ne qofte se me ty do te mbetem.

14Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:56 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

Dy fjal
Dy fjal qe te gezojn
dy fjal qe te hidhrojne ,
dy fjale qe ter jeten ta ndryshojn dy fjal qe kan domethenjen qka ndi une per ty ,keto dy fjae dua qe ti mi thuashe edhe ti ! dikush thot se keto dy fjal nuk jan shume ,por kan shume rendesi ,
me keto dy fjale mundesh ta ndertojshe nje ardhmeri ,
edhe per kete dua ti them ty keto dy fjal e dashur
TE DUA

15Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Tue Sep 17, 2013 1:56 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

SA TE DUA
Te dua shume!Ti kete e di dhe seĀ“di.
Te dua aq sa edhe jeten e bera xheloz per ty.
Oqeani u zemeru me mua kur pa fundesin e thellesise
se dashuris per ty, ndersa
dielli u habit ngeli i shtangur ftohtesine e tij ,
perpara zjarrit tim te dashurise per ty.
Te dua aq shume sa ti te mos dish.
Caqet e dijes i kapercen dashuria per ty.Te dua!
Ti e di dhe seĀ“di sepse ndjenja ime per ty eshte aq e madhe sa edhe vete dashuria ka zili....
SĀ“mundem pa ty te jetoj!!!
Zemren ta fala se me ty ndjehem e lumtur
zemren ta kerkova se pa te ndjehem e humbur
sapo e pushtova trupin tend te bukur ndjeva se
jetova me shume se i lumtur....
Kur pran te kam dhe buzet ti puth, dy buzet
e mija dixhen porsi prush....
Kur syt tu qajne syt e mij sĀ“kan drite
kur syt e tu qeshin qeshin dhe te mit......

16Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Mon Sep 23, 2013 8:24 pm

Network

Network
Web Master
Web Master

Hadhall Hadhall Very Happy

17Poezi Dashurie <3 ;) Empty Re: Poezi Dashurie <3 ;) Sat Sep 28, 2013 3:35 pm

Wizard

Wizard
Admin
Admin

me lumt Very Happy

Sponsored contentMbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi