FORUMI PEQINILIVE.NET JU URON QENDRIM TE KENDSHEM NE VAZHDIM

You are not connected. Please login or register

Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.

Ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse apo cdo lloj materiali qė mund tė bjerė ndesh me ligjet nė pėrdorim. Shkrime tė tilla do cojnė nė pėrjashtimin tuaj tė menjėhershėm dhe tė pėrhershėm (dhe njoftimin e ISP-sė tuaj). Adresa IP pėr cdo mesazh regjistrohet pėr tė bėrė tė mundur aplikimin e kėtyre procedurave. Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi kanė tė drejtė tė fshijnė, redaktojnė, zhvendosin apo kycin cdo temė sipas gjykimit tė tyre. Si pėrdorues ju pranoni qė informacioni qė ju dhatė do tė ruhet nė njė regjistėr. Megjithėse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorėt nuk mund tė mbahen pėrgjegjės nqs ky informacion vidhet.

Ky forum pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacion nė kompjuterin tuaj. Kėto cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, ato shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky forum. Adresa e postės elektronike pėrdoret vetėm pėr konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalėkalimit (dhe nė rastet kur u dėrgohet njė fjalėkalimi i ri nqs harroni atė qė kishit).
Lexoni me Kujdes!!!01.Te gjithe vizitoret qe duan te futen ne kete forum e te shofin postimet qe jane bere si dhe te bejne postimet e tyre ne fillim duhet te regjistrohen.Ne rast te kundert nuk mund te shikojne dot permbajtjen e forumit.02. Fjalet banale, ofendimet dhe ato orale (fyerjet) nuk lejohen...(nje veprim i tille i perseritur disa here mund te rezultoje ne ndalimin e hyrjes ne forum). Per tu shprehur me lirshem ju jepet mundesia te bisedoni ne forumin: Bised e Lir?03. Informacioni i dhene brenda ne forum i perket forumit dhe cdo anetar ka pergjegjesi mbi cka shkruhet nen emrin e tij ne forum.04. Emri qe ju do te zgjidhni per tu rregjistruar ne forum, duhet te jete i tille qe te mos permbaje fjale banale, ose qe shkaktojne tension, gjithashtu dhe fjale te tjera te cilat mund te krijojne keqkuptime si: administrator, moderator, supermoderator. Ne rast te tille emri do tju ndryshohet ose te fshihet05. Gjuha zyrtare ne forum eshte shqipja. Anglishtja Gjermonishtja, dhe italishtja mund te perdoren pjeserisht. Brenda forumit do te kete disa tema te vecanta ku ju mund te shpreheni ne keto dy gjuhe. Gjuhe te tjera nuk lejohen. Dhe perdorimim i gjuhes sllave eshte repesisht i ndaluar.06. Rreklamat e gjera dhe te paautorizuara ne forum jane te ndaluara. Dicka e tille do te rezultoje ne fshirjen ose editimin e mesazhit.07. Temat duhen te postohen ne vendet e duhura, dhe persritjet e shpeshta te gabimeve me postime do te bjej deri tek largimi i antarit nga forumi!08. Administratorėt e kėtij forumi nuk mbajn as njė pėrgjegjsi nėse ju bėni ndonjė dėm nga ato qė i keni mėsuar nė kėtė forum.09. Nėse ju regjistroheni nė kėtė forum dhe njė kohė tė gjat nuk postoni fare, athere shihet se interesat e juaja jan kunėr kėtij forumi dhe ju do tė pėrjashtoni nga ky forum nėse bėni njė gjė tė tillė.